?

Log in

No account? Create an account
Школа кіно - Максим Баландюх [entries|archive|friends|userinfo]
Максим Баландюх

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Школа кіно [Oct. 4th, 2012|11:32 am]
Максим Баландюх
[Tags|]


При Школі фотографії імені Дієґо Марадони відкривається новий напрямок – однойменна Школа кіно. У Львові багато людей цікавляться кінематографом і мріють знімати фільми, але із кіно у Львові - печалька. Претендувати на творення повнометражних стрічок надто утопічно, а от творити хороші короткометражки, гадаю, до снаги.

У Львові є організації, які займаються показом короткометражок, але людей, які їх творять, - одиниці. Але вони є! Тому вирішили запросити режисерів, операторів, монтажерів, а також кінокритиків поділитися досвідом із молоддю, аби згуртувати і надихнути разом знімати кіно.

План виглядає ось так: впродовж 4 місяців слухаємо теоретичний курс лекцій – від того, як творилася класика та як пишуть сценарій, і аж до монтажу. А також – оглядаємо сучасні короткометражки, переможці відомих фестивалів. І паралельно самі творимо кіно: на перших заняттях оголошується завдання для кожного підготувати сценарій. Обговорюємо усі і найкращі із них удосконалюємо спільними зусиллями. Поділяємося на групи по 4-5 людей, кожна із яких до кінця навчання створює свою короткометражку.

Отож, деталі:
16 жовтня, у вівторок, - розпочинається навчання у Школі кіно імені Дієґо Марадони
Щовівторка, 18.30 до 21.30 (а також практичні у інші дні, за домовленістю групи).
Тривалість - 4 місяці.
Адреса – Львів, вул. Глібова, 15
Вартість – 300 грн/місяць (це зі знижкою лише для першої групи).
Подробиці - на сайті kinomaradona.comНаталя Ільчук і В'ячеслав Дяк під час зйомки фільму "Сльози"

Вимога одна - бажання знімати кіно. Наявність відеокамери не суттєва, спільними зусиллями організуємо плівкову кінокамеру або фотоапарат із можливість знімтаи відео HD-якості, а також світло.

Щоб записатися, треба надіслати заявку на e-mail: kinomaradona@gmail.com і вказати ім’я, прізвище і імейл та контактий телефон. Уточнити інформацію можна координатора Школи кіно Мирослава Клочко за тел. 0971432319
заняття проходитимуть у тому ж будиночку на вул. Глібова, що й у Школи фотографії

КОНКУРС
Одне безкоштовне місце на повний курс навчання отримає автор найкращого сценарію короткометражного фільму. Короткий опис сценарію (розміром на 1 сторінку А4 формату) надсилайте на скриньку kinomaradona@gmail.com. Сценарії на конкурс приймаються до 15 жовтня.

А тепер про людей, які поділяться своїм досвідом


Наталя Ільчук – справжній ентузіаст кінематографу, режисер короткометражних фільмів і редактор кіножурналу Celfish.me.
Наталя є співорганізатором багатьох кінофестивалів, контактує із західними режисерами і сама активно знімає кіно. Один із останніх її фільмів – «Автопортрет», вже показали на
11 міжнародних кінофестивалях, серед яких знані фестивалі в Трієсті, Белграді, Монпельє, Порту. Цього жовтня "Автопортрет" матиме українську прем'єру в національному конкурсі фестивалю "Молодість". Інший її фільм "Bodiless Lovers" отримав спеціальну відзнаку журі фестивалю «A Corto Di Donne» (Італія), а остання її стрічка "Something Borrowed Something Blue" отримала нагороду за найкращий фільм, створений під час Міжнародної майстерні талантів на «Zagreb Jewish Film Festival» в Хорватії. Останні її роботи не можна побачити в мережі, оскільки умова участі у більшості кінофестивалів – те, щоб стрічки не виставлялися в інеті. Але старші роботи Наталі можна глянути тут - http://vimeo.com/user7811012

Сергій Гармаш - національну академію мистецтв закінчив, за фахом ”дизайнер інтер’єрів”. Перший мультфільм про Червону Шапочку створив наприкінці 1999 року. Він тривав менше хвилини. Малював короткі анімації на замовлення. З 2001-го співпрацював із кіностудією ”Галичина-фільм”. З 2004 року – керівник відділу анімації на студії ”Арт-Відео”. Автор сценаріїв та персонажів мультсеріалів ”Пригоди кота Викрутаса”, ”Казковий патруль”, ”Легенди України”, ”Духовне намисто”, ”Історія України в постатях”. У вільний час вигадує та малює персонажів для майбутніх проектів.

Максим Івануха - журналіст, кінокритик. З 2007 року дописувач у різноманітні видання про кіно: oKino.ua, kino-teatr.ua, KievReport, журнал КіноДайджест. Як журналіст брав участь у чотирьох кінофестивалях “Молодість” та трьох кінофестивалях в Одесі. Наразі займається написанням книги про кіно, тема якої вимагає обширного дослідження кінематографу різних країн і епох.


В’ячеслав Дяк - оператор фільмів «Автопортрет», «Речі», знавець техніки творення відео Slowmotion і Timelapse.

Сергій Дядько - режисер кіно та телебачення. Має великий досвід роботи на знімальних майданчиках як playback, на телебаченні (Mtv, СТБ) та в продакшн студіях (MMG Films, Kinopost) як режисер монтажу.


Олександр Телюк - редактор інтернет-журналу про авторське кіно «Cineticle», куратор львівського кіноклубу «Кінолев», організатор дискусій про кіно.

Олег Яськів - кінознавець, засновник сайту про хороше кіно “Простір кіно”.

Дательна програма навчання вказана на сайті - http://kinomaradona.com/prohrama, але, оскільки набирається перша група, у ній можливі зміни. Окрім цього плануємо запросити молодих режисерів, операторів із інших міст, які створюють кіно.

за новинами Школи кіно можна стежити також у сомережах
http://www.facebook.com/kinomaradona
http://vk.com/kinomaradona

писи:
автор дизайну сайту і лого - Андрій Вишковський
виконання сайту - Степіко
LinkReply

Comments:
From: anderver
2013-01-11 06:53 pm (UTC)
Невже можливостей 5д мк2 не вистачає для зйомки фільмів на сьогоднішній день?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: zirvygolova
2013-01-12 09:34 am (UTC)
))) плівка полюбе кручє
(Reply) (Parent) (Thread)
From: anderver
2013-01-12 02:50 pm (UTC)
та я не сперечаюсь, що круче)
Але ж геморой з монтажем, проявкою і т.д. чи вартий він того для аматорів, які у вас навчаються?)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: zirvygolova
2013-01-12 09:37 am (UTC)
у Європі є багато престижних фестивалей, які приймають лише ті стрічки які на плівку зняті. картинка зовсім інша. Наталя Ільчук про це багато може розповісти
(Reply) (Parent) (Thread)
From: anderver
2013-01-12 03:02 pm (UTC)
Ну то хіба під фестивалі умова така, а щодо картинки, вряд чи такий фільм http://vimeo.com/27107802 на DSLR буде знятий гірше, особливо в вечірній час, та ще і з гарною оптикою...
(Reply) (Parent) (Thread)